Państwa
Szukaj
Słowo kluczowe
Transport:
Ważne linki
Indonezja klasyczna - najważniejsze atrakcje

Symbol oferty: 1720/1719
Państwo: Indonezja
Region: Indonezja
Miasto: Jakarta
Transport: Samolot, Statek, Inny
Profil wyjazdu: Oferta objazdowa
Wyżywienie: śniadanie, Wg programu
Zakwaterowanie: Hotel
Wyposażenie:
    Brak informacji
świadczenia:
TERMINY: 21.03 – 04.04/08.04.2018*; 22.04 – 06.04/10.05.2018**; 20.05 – 03.06/07.06.2018; 08.07 – 22.07/26.07.2018*; 12.08 – 26.08/30.08.2018; 09.09 – 23.09/27.09.2018; 07.10 – 21.10/25.10.2018; 04.11 – 18.11/22.11.2018; 02.12 – 16.12/20.12.2018*; [*wysoki sezon - dopłata 960 PLN + 190 USD]; [** termin wielkanocny – dopłata 550 PLN]. CENA: 6 980 PLN + 1 550 USD I rata: 800 PLN płatne przy zapisie; II rata: 6 980 PLN + 1 550 USD x kurs sprzedaży Pekao SA - na 35 dni przed terminem wyjazdu (minus I rata); CENA ZAWIERA: - przeloty samolotami na trasach Warszawa - Jakarta i Denpasar - Warszawa; - wszystkie transfery lotnisko - hotel - lotnisko - przeloty wewnętrzne samolotami na trasach Jakarta - Yogyakarta - Surabaja - Mataram, Denpasar - Labuan Bajo - Denpasar; - transport klimatyzowanymi mikrobusami, jeepami i łodziami motorowymi, wodolotami; - zakwaterowanie w hotelach 3*** /4**** (pokoje 2-osobowe z łazienkami); - śniadania; - angielskojęzyczni przewodnicy miejscowi; - opiekę pilota-przewodnika polskojęzycznego; - ubezpieczenie Europa (KL 30 000 EUR i NNW 3 000 EUR). CENA NIE ZAWiera: - bilety wstępu do parków narodowych, muzeów, świątyń i innych zwiedzanych obiektów: 160 USD; - opłaty lotniskowe: 75 USD (Sumba + 10 USD); - zwyczajowe napiwki: 50 USD (Sumba + 15 USD); - posiłki niezawarte w programie (aranżuje pilot na miejscu); - dopłata do pokoju jednoosobowego: 470 USD, na Sumbie: 120 USD;
Cena podstawowa:
Dokwaterowanie do pokoju 2-os., Uczestnik, WAW-JKT, JKT-WAW
OPIS:
INDONEZJA KLASYCZNA
NAJWAŻNIEJSZE ATRAKCJE
Jawa - Lombok - Archipelag Gilis - Bali - Komodo + opcja Sumba

DZIEŃ 1:
Zbiórka na lotnisku Okęcie w hali odlotów. Przelot do Dżakarty przez jeden z portów lotniczych w Europie lub Azji.
DZIEŃ 2:
Przylot do Dżakarty - stolicy Indonezji. Transfer z lotniska do hotelu, odpoczynek po podróży. Fakultatywnie kolacja na świeżym powietrzu. Pierwsze zetknięcie z lokalną kuchnią indonezyjską. Powrót do hotelu, nocleg.
DZIEŃ 3:
Po śniadaniu półdniowe zwiedzanie stolicy - Muzeum Narodowe z cennymi zbiorami etnograficznymi, największy meczet Azji południowo-wschodniej, katedra katolicka. W drodze do placu Fatahilla (starówki starej stolicy) zatrzymamy się w pobliżu Merdeka Square, na którym widnieje pomnik niepodległości - słynny Monas. Na placu Fatahilla wizyta w słynnej cafe Batavia, gdzie dla koneserów kawy pierwsza okazja do wypróbowania najdroższej kawy świata - Luwak, dla głodnych czas na lunch a dla spragnionych wrażeń wizyta w Muzeum Starej Jakarty, gdzie dawniej mieścił się dom gubernatora oraz Muzeum Marionetek. Wizyta w starym porcie Sunda Kelapa, początku państwowości indonezyjskiej gdzie czas cofnął się do epoki żaglowców. Po południu transfer na lotnisko i przelot do duchowej stolicy Indonezji - Jogjakarty. Przylot wczesnym wieczorem. Transfer do hotelu, po drodze postój w restauracji oferującej największy wybór potraw kuchni indonezyjskiej między innymi słynny owoc młodego chlebowca. Nocleg w Jogjakarcie.
DZIEŃ 4-5:
Kolejne 2 dni stanowią kwintesencję pobytu na Jawie. Nic nie jest w stanie przyćmić wspaniałości Borobodur - największej buddyjskiej świątyni na świecie i zespołu świątyń hinduistycznych Prambanan. Równie wspaniały jest pałac sułtana z dynastii Hamengwukubono - Keraton, łaźnie królewskie Taman Sari, świątynia Sewu i maleńka urocza Plaosan. Wizyta w manufakturze wyrobu marionetek, które stanowią integralną część kultury starojawajskiej i są objęte opieką UNESCO. Zapoznanie się także z procesem wyrobu batiku - unikalnej tkaniny. Przepiękne i niezwykle oryginalne są zwłaszcza batikowe obrazy. Jawajskie wyroby ze srebra przypominają swoją delikatnością i precyzją wyrobienia koronkę. Pomiędzy zwiedzaniem czas na lunch w klimatycznych miejscach nad szemrzącym strumieniem. Drugiego dnia przed udaniem się na lotnisko będzie okazja obejrzenia krótkiego przedstawienia - słynnego teatrzyku cieni. W godzinach popołudniowych przelot do Surabaja a stamtąd 4-godz przejazd autobusem w okolice wulkanu Bromo. Zakwaterowanie w schronisku pod wulkanem.
DZIEŃ 6:
Godz. 3.00 rano - pobudka, przejazd jeepami. Półgodzinne łagodne podejście na punkt widokowy Penanjakan hill, z którego roztacza się panoramiczny widok na zespół czynnych wulkanów w tym także najwyższy Semeru. Następnie przejazd pod wulkan Bromo i podejście na samą krawędź czeluści wulkanu. Zamiast podejścia fakultatywnie możliwość wjazdu na grzbiecie górskiego konika. Powrót do schroniska na śniadanie. Czas na zmycie wulkanicznego pyłu, upakowanie kufrów i powrót na lotnisko w Surabaja. Wylot na Lombok. Przylot o zmierzchu. Przejazd na słynną plażę Sengiggi. Zakwaterowanie w hotelu przy plaży. Nocleg
DZIEŃ 7:
Całodniowy program przyrodniczo - przygodowy. Trasa wiedzie do Parku Narodowego Rinjani. Po drodze obserwacja upraw (ryż, tytoń, chili, orzeszki ziemne). Wizyta na lokalnym targu pełnym egzotycznych warzyw, owoców i wonnych przypraw. Około południa rozpoczęcie pieszej wycieczki po zboczach wulkanu wyznaczonymi, wygodnymi ścieżkami szutrowymi. Podejście do ukrytych w dżungli dwóch wodospadów - pod drugim czas na sesję zdjęciową i lunch. Powrót tą samą ścieżką lub fakultatywnie przez stary po-holenderski tunel w którym płynie rzeczka. Następnie przejście łagodnym zboczem wulkanu do 500-letniej wioski Senaru budzącej skojarzenia ze skansenem. Powrót mikrobusem na plażę do Sengigi, jeżeli czas pozwoli - wizyta w sklepie z perłami z których słynie Lombok. Nocleg.
DZIEŃ 8:
Po śniadaniu przejazd do przystani w Lembar - przesiadka na łódź i przepłynięcie na wyspę koralową Gili Air. Zakwaterowanie w bungalowach przy plaży. Czas wolny, korzystanie z uroków plaży, snorklingu, zwiedzanie wyspy, oglądanie zachodu słońca przy filiżance lokalnej kawy. Wieczorem dla chętnych fakultatywnie romantyczna kolacja na plaży pod rozgwieżdżonym indonezyjskim niebem.
DZIEŃ 9:
Od rana czas na kąpiele w krystalicznie czystych wodach otaczających koralową wysepkę. Około południa trzygodzinny rejs wodolotem na Bali, transfer do hotelu w jednym z kurortów wypoczynkowych Bali. Czas wolny. Fakultatywnie wyjazd do SPA, pakiet 1,5-godzinnych zabiegów do wyboru (cena ok. 35 USD). Wieczorem możliwość wyjścia na kolację z owoców morza w restauracji przy plaży w Sanur. Nocleg na Bali.
DZIEŃ 10:
Po śniadaniu wyprawa do jednego z najświętszych miejsc na Bali - Gunung Batur - mitycznego wulkanu, będącego, w przekonaniu Balijczyków, siedzibą bogów oraz Pura Besakih, Świątyni - Matki, będącej największą i najważniejszą świątynią na wyspie. Wizyta w Besakih, obserwacja odbywających się tam ceremonii oraz dla chętnych fakultatywnie lunch w Kintamani - restauracji znajdującej się na krawędzi największego krateru wulkanicznego w Azji Południowo - Wschodniej. Przejazd do Gunung Kiwi (tysiącletnie grobowce królewskie) oraz świątyni Ulun Danu Beratan, największej atrakcji regionu Bedugul, oraz jednej z najbardziej charakterystycznych świątyń na Bali. Wędrówka po uprawach z możliwością degustacji różnego rodzaju kaw i herbat. Przejazd do Ubud, miasta artystów, będącego kulturalną stolicą wyspy. Miasta, które wzbudza podziw architekturą, ilością świątyń ukrytych w zaułkach, galerii, pięknym rękodziełem. Dla jednych czas na zakupy, dla innych czas posiłku z widokiem na pola ryżowe. Dla grup umiejętnie gospodarujących czasem istnieje szansa zobaczenia dodatkowo typowego balijskiego domu podczas drogi powrotnej do hotelu, nocleg.
DZIEŃ 11:
Po wczesnym śniadaniu transfer na lotnisko i wylot do Labuan Bajo na Flores. Po przylocie przejazd do portu i przesiadka na łódź płynącą na wyspę Rinca - jedną z wysp wchodzących w skład parku narodowego Komodo. Podczas rejsu pierwszy raz mamy możliwość uzmysłowienia sobie co znaczy kraj ponad 17000 wysp. W czasie podróży lunch na statku. Po przybyciu na wyspę marsz w poszukiwaniu waranów, zwanych też smokami z Komodo - potężnych, napawających groźbą bestii będących reliktem pradawnego świata gadów. Oprócz waranów wyspę zamieszkują również olbrzymie bawoły błotne, jelenie i inne zwierzęta. Rejs powrotny. Jeśli czas pozwoli postój na snorkeling w okolicach Wyspy Nietoperzy. Czas na obserwację nietoperzy gigantów wyruszających o zachodzie słońca w kierunku Flores za pożywieniem. Dalszy rejs do hotelu na Flores. Przypłynięcie już o zmroku, zakwaterowanie, nocleg.
DZIEŃ 12:
Po śniadaniu w hotelu czas wolny na odpoczynek, pływanie i delektowanie się scenerią nie zadeptanej jeszcze przez turystów wyspy Flores. Możliwość zakupu pereł oraz wystruganych w drzewie hibiskusa waranów. Transfer na lotnisko i przelot do Denpasar na Bali. Powrót do hotelu. Dalszy ciąg beztroskiego korzystania z uroków plaży i morza. Nocleg na wyspie bogów - Bali.
DZIEŃ 13:
Dzień wolny na wypoczynek na plaży, łapanie ostatniego słońca, masaże i zakupy. Dla chętnych możliwość wykupienia wycieczki fakultatywnej, dla pozostałych wieczorny wypad do słynnej dzielnicy -backpackersów” Kuty - gdzie każdy może znaleźć coś dla siebie, od migotliwych dyskotek po urocze zakątki z klimatycznymi knajpkami.
DZIEŃ 14:
Od rana delektowanie się urokami tropikalnej Bali lub też zajęcia rekreacyjne, bieganie, stanie na jednej nodze, walka z napierającą morską falą. Około południa transfer na lotnisko i wylot do portu tranzytowego w Azji.
DZIEŃ 15:
Wylot z Azji do Europy. Przylot do jednego z portów europejskich, przesiadka na samolot do Warszawy. Lądowanie na lotnisku Okęcie w Warszawie.

OPCJA SUMBA: dopłata 980 PLN + 590 USD
DZIEŃ 14:
Transfer na lotnisko i przelot na Sumbę. Lądowanie we wschodniej części wyspy, na lotnisku w Tambolaka. Transfer do hotelu, zakwaterowanie. Czas na lunch na dziewiczej wyspie dokąd docierają prawie wyłącznie pojedynczy, indywidualni turyści. Po posiłku przejazd ok 60 km na wschód do Melolo. Wizyta w wioskach Pau i Praiyawang, gdzie podziwiać można tradycyjne domy sumbańskie - domy wieże, tysiącletnie, megalityczne groby kamienne oraz niezmienioną od pokoleń, żmudną metodę wyrabiania charakterystycznych dla tego regionu ikatów. Pierwszy kontakt z codziennym życiem i tajemniczą kulturą mieszkańców Sumby. Powrót do hotelu, czas na kolację. Nocleg.
DZIEŃ 15:
Przejazd w kierunku zachodnim wyspy. Po drodze krótkie postoje w Waibakul i Pasunga, gdzie podziwiać można najbardziej spektakularne kamienne groby w rejonie Anakalang. Przy odrobinie szczęścia możliwość uczestniczenia w tradycyjnym pochówku zmarłych. Po południu dojazd do Waikabubak, odwiedzamy położoną ze względów obronnych na wzgórzu wioskę, w której czas zatrzymał się wiele wieków temu. Podglądanie codziennego życie mieszkańców Puunaga, Tarung, Tabar . Na koniec dnia wizyta na lokalnym bazarze. Przejazd do bungalowów malowniczo położonych przy samej plaży. Nocleg.
DZIEŃ 16:
Po śniadaniu dalsza eksploracja zachodniej Sumby. Przejazd do Bondo Kodi oraz Ratenggoro, gdzie występują jedyne w swoim rodzaju Domy - Wieże z charakterystycznymi, wysokimi na kilkanaście metrów dachami. W tej okolicy oglądać można również pochodzące z okresu neolitu - grobowce megalityczne oraz kamienne pozostałości o niewiadomym pochodzeniu. Możliwość kąpieli w zjawiskowym miejscu, a mianowicie jeziorze utworzonym przez przelewające się przez skały morze oraz wizyta na przepięknych plażach Sumby. Czas na kolację. Nocleg.
DZIEŃ 17:
Po śniadaniu przejazd na lotnisko i wylot na Bali. Lądowanie w Denpasar i transer do hotelu. Ostatnie zakupowe szaleństwo, korzystanie z uroków nocnego życia wyspy.
DZIEŃ 18:
Czas wolny na spacery lub zakup pamiątek. Około południa transfer na lotnisko i wylot do portu tranzytowego w Azji.
DZIEŃ 19:
Wylot z Azji do Europy. Przylot do jednego z portów europejskich, przesiadka na samolot do Warszawy. Lądowanie na lotnisku Okęcie w Warszawie.

UWAGA: Przy liczbie chętnych mniejszej niż 5 osób, opcja -Sumba” realizowana będzie bez udziału pilota!

TERMINY:
21.03 - 04.04/08.04.2018*
22.04 - 06.04/10.05.2018**
20.05 - 03.06/07.06.2018
08.07 - 22.07/26.07.2018*
12.08 - 26.08/30.08.2018
09.09 - 23.09/27.09.2018
07.10 - 21.10/25.10.2018
04.11 - 18.11/22.11.2018
02.12 - 16.12/20.12.2018*
*wysoki sezon - dopłata 960 PLN + 190 USD
** termin wielkanocny - dopłata 550 PLN

CENA:
6 980 PLN + 1 550 USD
1 rata: 800 PLN płatne przy zapisie
2 rata: 6 980 PLN + 1 550 USD x kurs sprzedaży Pekao SA - na 35 dni przed terminem wyjazdu (minus 1 rata)
CENA ZAWIERA:
- przeloty samolotami na trasach Warszawa - Jakarta i Denpasar - Warszawa
- wszystkie transfery lotnisko - hotel - lotnisko
- przeloty wewnętrzne samolotami na trasach Jakarta - Yogyakarta - Surabaja - Mataram, Denpasar - Labuan Bajo - Denpasar
- transport klimatyzowanymi mikrobusami, jeepami i łodziami motorowymi, wodolotami
- zakwaterowanie w hotelach 3*** /4**** (pokoje 2-osobowe z łazienkami)
- śniadania
- angielskojęzyczni przewodnicy miejscowi
- opiekę pilota-przewodnika polskojęzycznego
- ubezpieczenie Europa (KL 30 000 EUR i NNW 3 000 EUR)
CENA NIE ZAWiera:
- bilety wstępu do parków narodowych, muzeów, świątyń i innych zwiedzanych obiektów 160 USD
- opłaty lotniskowe 75 USD (Sumba + 10 USD)
- zwyczajowe napiwki 50 USD (Sumba + 15 USD)
- posiłki niezawarte w programie (aranżuje pilot na miejscu)
- dopłata do pokoju jednoosobowego 470 USD, na Sumbie 120 USD

Atrakcje:
   
Indonezja klasyczna - najważniejsze atrakcje Jakarta Indonezja
Indonezja klasyczna - najważniejsze atrakcje Jakarta Indonezja
Indonezja klasyczna - najważniejsze atrakcje Jakarta Indonezja
Indonezja klasyczna - najważniejsze atrakcje Jakarta Indonezja
Indonezja klasyczna - najważniejsze atrakcje Jakarta Indonezja
Indonezja klasyczna - najważniejsze atrakcje Jakarta Indonezja
Indonezja klasyczna - najważniejsze atrakcje Jakarta Indonezja

CENNIK
termin dni typ oferty grupa cenowa cena od osoby miejsca
od: 2018-03-21 do: 2018-04-04 15 katalogowa B 7940 PLN sprawdź miejsca
Dodatkowe informacje/uwagi: II rata: 1 740 USD x kurs sprzedazy
Wyjazd dochodzi do skutku przy min. 15 osobach
od: 2018-03-21 do: 2018-04-08 19 katalogowa E 9880 PLN sprawdź miejsca
Dodatkowe informacje/uwagi: II rata: 2 330 USD x kurs sprzedaży
Wyjazd dochodzi do skutku przy min. 15 osobach
od: 2018-04-22 do: 2018-05-06 15 katalogowa C 7530 PLN sprawdź miejsca
Dodatkowe informacje/uwagi: II rata: 1 550 USD x kurs sprzedaży
Wyjazd dochodzi do skutku przy min. 15 osobach
od: 2018-04-22 do: 2018-05-10 19 katalogowa F 9470 PLN sprawdź miejsca
Dodatkowe informacje/uwagi: II rata: 2 140 USD x kurs sprzedaży
Wyjazd dochodzi do skutku przy min. 15 osobach
od: 2018-05-20 do: 2018-06-03 15 katalogowa A 6980 PLN sprawdź miejsca
Dodatkowe informacje/uwagi: II rata: 1 550 USD x kurs sprzedaży
Wyjazd dochodzi do skutku przy min. 15 osobach
od: 2018-05-20 do: 2018-06-07 19 katalogowa D 7960 PLN sprawdź miejsca
Dodatkowe informacje/uwagi: II rata: 2 140 USD x kurs sprzedaży
Wyjazd dochodzi do skutku przy min. 15 osobach
od: 2018-07-08 do: 2018-07-22 15 katalogowa B 7940 PLN sprawdź miejsca
Dodatkowe informacje/uwagi: II rata: 1 740 USD x kurs sprzedaży
Wyjazd dochodzi do skutku przy min. 15 osobach
od: 2018-07-08 do: 2018-07-26 19 katalogowa E 9880 PLN sprawdź miejsca
Dodatkowe informacje/uwagi: II rata: 2 330 USD x kurs sprzedaży
Wyjazd dochodzi do skutku przy min. 15 osobach
od: 2018-08-12 do: 2018-08-26 15 katalogowa A 6980 PLN sprawdź miejsca
Dodatkowe informacje/uwagi: II rata: 1 550 USD x kurs sprzedaży
Wyjazd dochodzi do skutku przy min. 15 osobach
od: 2018-08-12 do: 2018-08-30 19 katalogowa D 7960 PLN sprawdź miejsca
Dodatkowe informacje/uwagi: II rata: 2 140 USD x kurs sprzedaży
Wyjazd dochodzi do skutku przy min. 15 osobach
od: 2018-09-09 do: 2018-09-23 15 katalogowa A 6980 PLN sprawdź miejsca
Dodatkowe informacje/uwagi: II rata: 1 550 USD x kurs sprzedaży
Wyjazd dochodzi do skutku przy min. 15 osobach
od: 2018-09-09 do: 2018-09-27 19 katalogowa D 7960 PLN sprawdź miejsca
Dodatkowe informacje/uwagi: II rata: 2 140 USD x kurs sprzedaży
Wyjazd dochodzi do skutku przy min. 15 osobach
od: 2018-10-07 do: 2018-10-21 15 katalogowa A 6980 PLN sprawdź miejsca
Dodatkowe informacje/uwagi: II rata: 1 550 USD x kurs sprzedaży
Wyjazd dochodzi do skutku przy min. 15 osobach
od: 2018-10-07 do: 2018-10-25 19 katalogowa D 7960 PLN sprawdź miejsca
Dodatkowe informacje/uwagi: II rata: 2 140 USD x kurs sprzedaży
Wyjazd dochodzi do skutku przy min. 15 osobach
od: 2018-11-04 do: 2018-11-18 15 katalogowa A 6980 PLN sprawdź miejsca
Dodatkowe informacje/uwagi: II rata: 1 550 USD x kurs sprzedaży
Wyjazd dochodzi do skutku przy min. 15 osobach
od: 2018-11-04 do: 2018-11-22 19 katalogowa D 7960 PLN sprawdź miejsca
Dodatkowe informacje/uwagi: II rata: 2 140 USD x kurs sprzedaży
Wyjazd dochodzi do skutku przy min. 15 osobach
od: 2018-12-02 do: 2018-12-16 15 katalogowa B 7940 PLN sprawdź miejsca
Dodatkowe informacje/uwagi: II rata: 1 740 USD x kurs sprzedaży
Wyjazd dochodzi do skutku przy min. 15 osobach
od: 2018-12-02 do: 2018-12-20 19 katalogowa E 9880 PLN sprawdź miejsca
Dodatkowe informacje/uwagi: II rata: 2 330 USD x kurs sprzedaży
Wyjazd dochodzi do skutku przy min. 15 osobach
Przedszkole w Krakowie | Narty w Alpach | Wakacje Bułgaria | Wakacje Indonezja | Wczasy Indonezja | Wycieczki Teneryfa | Exim Kraków